• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
QuarkXPress Desktop Color Separation Format Quark Software

Co to jest plik DCS?

Oddzielony kolorem plik .EPS. Często zapisywane jako kolekcja plików, po jednym dla każdego koloru. Poszczególne pliki są używane jako "płyty" do drukowania pojedynczych kolorów obrazu. Umożliwia prawidłowe rozdzielenie kolorów przed wysłaniem do drukarki.

Format DCS został utworzony przez Quark, ale jest obsługiwany przez kilka aplikacji firmy Adobe.

Jak otworzyć plik DCS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCS

Inne problemy z plikiem DCS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCS:

  • plik DCS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik