• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCPR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCPR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCPR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCPR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop DNG Digital Negative Camera Profile Recipe Format Adobe Systems

Co to jest plik DCPR?

Dokument utworzony przez edytor DNG Profile Editor, darmową aplikację firmy Adobe służącą do tworzenia profili cyfrowych aparatów cyfrowych DCP. Zapewnia kolorowe stół, krzywą tonu i matryce koloru używaną do renderowania obrazów RAW. Służy do zapisywania, wczytywania i edytowania właściwości profilu kamery.

Po zapisaniu pliku DCPR w edytorze profili DNG można wyeksportować plik DCP, wybierając opcję Plik i rarr. Eksport. Proces ten jest również określany jako "wypiekanie" "receptury". Otrzymane pliki DCP mogą być używane w aplikacjach do edycji zdjęć cyfrowych, takich jak Adobe Photoshop CS5 i Adobe Photoshop Lightroom 2.

Jak otworzyć plik DCPR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCPR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCPR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCPR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCPR

Inne problemy z plikiem DCPR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCPR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCPR:

  • plik DCPR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCPR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCPR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik