• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCMD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCMD. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCMD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCMD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DiskCatalogMaker Catalog Database Format Fujiwara Software

Co to jest plik DCMD?

Format pliku katalogowego z obsługą miniatur używanych przez DiskCatalogMaker, program do katalogowania plików dla systemu Mac OS X. Zawiera bazę danych plików przechowywanych na wielu płytach. Utworzone przy użyciu narzędzia DiskCatalogMaker w wersji 5.5 lub nowszej.

Plik katalogu DCMD jest podobny do katalogu .DCM, ale obsługuje miniatury dla plików .GIF, .JPEG, .PNG, .MP3, .M4A i filmów. Pliki DCMD nie mogą być odczytywane przez program DiskCatalogMaker 5.0 lub starszy.

Jak otworzyć plik DCMD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCMD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCMD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCMD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCMD

Inne problemy z plikiem DCMD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCMD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCMD:

  • plik DCMD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCMD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCMD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik