• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCF. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DRM Content Format Delivery Format Sony Ericsson

Co to jest plik DCF?

Plik multimedialny z funkcją ochrony przed kopiowaniem DRM (Digital Rights Management). Używane przez niektóre telefony komórkowe do zapisywania chronionych dzwonków, zdjęć, filmów wideo i innych plików multimedialnych. Podobny do pliku .DM, ale obiekt praw autorskich, który umożliwia odtwarzanie zaszyfrowanych danych, znajduje się w oddzielnym pliku.

Ponieważ pliki DCF są zapisywane w formacie chronionym lub "zablokowanym", zwykle można je otwierać tylko przy użyciu autoryzowanego telefonu komórkowego kompatybilnego z DRM.

Jak otworzyć plik DCF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCF

Inne problemy z plikiem DCF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCF:

  • plik DCF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik