• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCA. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DisplayWrite Document IBM

Co to jest plik DCA?

Dokument tekstowy utworzone przez DisplayWrite, stary procesor tekstowy dla komputerów IBM, które zostały przerwane. Zapisuje tekst dokumentu i podstawowe formatowanie. Można konwertować do najnowszych formatów edytowania tekstu przy użyciu programu WordPort.

Dokumenty DisplayWrite również korzystają z rozszerzenia .RFT.

Jak otworzyć plik DCA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCA

Inne problemy z plikiem DCA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCA:

  • plik DCA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik