• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DBML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DBML. Jeżeli chcesz otworzyć plik DBML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DBML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Object Relational OR Designer Format Microsoft

Co to jest plik DBML?

Plik XML utworzony przez projektant relacji obiektów (OR) firmy Microsoft, dołączony do programu Visual Studio i innych narzędzi do tworzenia oprogramowania baz danych firmy Microsoft. Zawiera klasy podmiotów "LINQ to SQL" (ang. Language-Integrated Query to Structured Query Language), które są mapowane do obiektów znajdujących się w bazie danych.

Pliki DBML są używane przez program Visual Studio Code Generator do automatycznego generowania plików kodu źródłowego Visual Basic, C # lub XML. Dzięki temu programiści mogą manipulować rekordami bazy danych bezpośrednio jako klasy natywne w aplikacji.

Pliki DBML są przechowywane w formacie XML i muszą być zgodne z opublikowanym schematem DBML .XSD.

Jak otworzyć plik DBML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DBML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DBML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DBML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DBML

Inne problemy z plikiem DBML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DBML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DBML:

  • plik DBML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DBML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DBML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik