• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DB-SHM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DB-SHM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DB-SHM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DB-SHM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Android SQLite Temporary Database Format SQLite

Co to jest plik DB-SHM?

Tymczasowy plik utworzony przez SQLite, kompaktowy program bazodanowy często wbudowany w aplikacje mobilne i stacjonarne. Używany przez bazę danych do przechowywania pamięci współdzielonej i jest automatycznie tworzony i obsługiwany przez SQLite. Nie ma być otwierany ręcznie.

Pliki DB-SHM są również tworzone z plikami .DB-WAL. Oba pliki tworzone są jako dodatkowe pliki tymczasowe dla bazy danych i nie muszą być kopiowane z oryginalną bazą danych, aby zachować dane. Ponieważ SQLite jest popularną technologią, pliki te można zobaczyć w katalogu danych aplikacji.

Plik bazy danych mydb.Db może zawierać pliki tymczasowe mydb.Db-shm i mydb.Db-wal.

Jak otworzyć plik DB-SHM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DB-SHM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DB-SHM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DB-SHM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DB-SHM

Inne problemy z plikiem DB-SHM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DB-SHM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DB-SHM:

  • plik DB-SHM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DB-SHM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DB-SHM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik