• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CZI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CZI. Jeżeli chcesz otworzyć plik CZI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CZI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Carl Zeiss Image Data Format Carl Zeiss

Co to jest plik CZI?

Plik danych z mikroskopu utworzony w formacie Carl Zeiss CZI. Może zapisywać stosy obrazów, serie pomyłek czasowych i obrazy płytek zrobione z mikroskopu Carl Zeiss. Służy do generowania sekwencji wideo i wykonywania badań medycznych.

Pliki CZI można analizować i wizualizować przy użyciu oprogramowania ZEN firmy Carl Zeiss. Istnieje również Java API o nazwie ZeissCZIReader, który może być używany do programowego czytania zawartości plików CZI. ZeissCZIReader jest częścią Fiji, która jest włączona do oprogramowania do przetwarzania obrazu ImageJ.

Jak otworzyć plik CZI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CZI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CZI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CZI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CZI

Inne problemy z plikiem CZI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CZI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CZI:

  • plik CZI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CZI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CZI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik