• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CTXT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CTXT. Jeżeli chcesz otworzyć plik CTXT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CTXT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BlueJ Information Format University of Kent

Co to jest plik CTXT?

Plik utworzony przez BlueJ, środowisko programistyczne języka Java. Automatycznie generowane przez BlueJ podczas kompilacji. Zawiera dodatkowe informacje dotyczące klasy, takiej jak struktura komentarzy i dokumentacja metod w kodzie. Każdą klasę może towarzyszyć tylko jeden plik CTXT.

Po skompilowaniu określonej klasy plik CTXT zostanie utworzony i pojawi się w tym samym miejscu, co plik .CLASS.

Kiedykolwiek zmiany są wprowadzane do pliku źródłowego, będą one odzwierciedlane w plikach CTXT po kolejnym skompilowaniu.

Jak otworzyć plik CTXT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CTXT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CTXT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CTXT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CTXT

Inne problemy z plikiem CTXT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CTXT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CTXT:

  • plik CTXT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CTXT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CTXT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik