• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik CTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Crazy Talk Face Model Format Reallusion

Co to jest plik CTM?

Plik utworzony przez CrazyTalk, program, który umożliwia użytkownikom przekształcanie zdjęć w gadające animacje postaci. Zawiera obraz bazowy, tło i "olinowanie", które są określonymi przez użytkownika lokalizacjami twarzy. Służy do tworzenia twarzy, które mówią automatycznie z dźwiękiem.

CrazyTalk może eksportować pliki CTM jako Face Packs, które mogą być użyte do animowania marionetek znaków z dźwiękiem Skype w czasie rzeczywistym. Pliki CTM są również używane przez firmę Dell Webcam Central do definiowania wirtualnych awatarów do wideokonferencji.

Jak otworzyć plik CTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CTM

Inne problemy z plikiem CTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CTM:

  • plik CTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik