• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CRY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CRY. Jeżeli chcesz otworzyć plik CRY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CRY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CryENGINE Map Format Crytek

Co to jest plik CRY?

Plik mapy wykorzystywany przez gry opracowane z CryENGINE, stworzony przez Crytek silnik do gier strzeleckich. Zapewnia poziom gry, w tym teren, budynki, cele misji, punkty odradzania, przedmioty i inne obiekty map. Może być używany do tworzenia własnych misji.

Crytek opracował trzy wersje CryENGINE: CryENGINE 1, CryENGINE 2 i CryENGINE 3. Te silniki były używane w grach takich jak Far Cry, Crysis i Entropia Universe. Silniki obsługują platformy PC i konsoli.

Pliki map CRY są tworzone przy użyciu Sandbox, narzędzia dołączonego do oprogramowania CryENGINE.

Jak otworzyć plik CRY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CRY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CRY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CRY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CRY

Inne problemy z plikiem CRY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CRY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CRY:

  • plik CRY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CRY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CRY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik