• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CRD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CRD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CRD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CRD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Cardfile Database Format Microsoft

Co to jest plik CRD?

Plik utworzony przez Windows CardSpace, aplikację służącą do zarządzania tożsamością cyfrową. Zawiera informacje osobiste lub biznesowe, takie jak nazwy, adresy i numery telefonów. Zawiera także cyfrowy podpis, który identyfikuje osobę lub firmę.

Karty Windows CardSpace umożliwiają użytkownikom posiadanie "wirtualnego identyfikatora" umożliwiającego bezpieczne zalogowanie się na stronach internetowych. Pojedyncza karta może być wykorzystana do uzyskania dostępu do wielu stron internetowych. Wysyłając kartę do serwisu WWW, informacje osobiste nie są wysyłane, chyba że jest wyraźnie upoważnione przez użytkownika. Zamiast tego wysyłany jest tylko podpis cyfrowy, aby zidentyfikować użytkownika.

Karty CardSpace mogą być wydawane przez dostawcę kart zarządzanych, np. Firmę lub organizację. Karty te są określane jako pliki z kartami zarządzanych informacji. Firmy wykorzystują je do uwierzytelniania i sprawdzania podmiotów w firmie.

Pliki CRD można używać tylko w witrynach internetowych i innych podmiotach online obsługujących karty Windows CardSpace.

Pliki CRD były również używane przez starsze wersje systemu Windows przed systemem Windows 95. Pliki te są w innym formacie niż nowoczesne pliki CRD, ale nadal mogą być otwierane przez program AZZ Cardfile.

Jak otworzyć plik CRD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CRD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CRD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CRD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CRD

Inne problemy z plikiem CRD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CRD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CRD:

  • plik CRD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CRD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CRD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik