• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPS. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel Photo House Image Format Corel

Co to jest plik CPS?

Plik obrazu rastrowego zapisany przez Corel Photo House, starszy program do edycji zdjęć podobny do Corel Photo Paint. Zazwyczaj używany do modyfikowania i dodawania efektów do zdjęć cyfrowych.

Zarówno Photo House, jak i Photo Paint zostały zastąpione przez Paint Shop Pro.

Jak otworzyć plik CPS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPS

Inne problemy z plikiem CPS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPS:

  • plik CPS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik