• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPN. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Age Of Empires Campaign Format Microsoft

Co to jest plik CPN?

Kampania gier używana przez Age of Mythology, gra strategiczna w czasie rzeczywistym, w której gracze budują królestwa i wojsko kontrolne. Zawiera jeden lub więcej plików SCN scenariusza. Zawiera również opisy scenariuszy, nazwę i wersję kampanii oraz całkowitą liczbę scenariuszy. Może być używany do przechowywania kampanii niestandardowych.

Pliki CPN są również używane przez Microsoft Age of Empires i Age of Empires II.

Jak otworzyć plik CPN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPN

Inne problemy z plikiem CPN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPN:

  • plik CPN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik