• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPF. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cognos Project Format IBM

Co to jest plik CPF?

Plik projektu utworzony przez Cognos Framework Manager, narzędzie do modelowania danych dołączone do oprogramowania IBM Cognos Business Intelligence (BI). Zawiera dane "metamodels", które organizują dane BI z bazowych baz danych. Zapewnia sposoby przechowywania modeli danych, które mogą być wykorzystane do analizy BI.

Jak otworzyć plik CPF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPF

Inne problemy z plikiem CPF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPF:

  • plik CPF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik