• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku COR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem COR. Jeżeli chcesz otworzyć plik COR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku COR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CorelDRAW Format Corel

Co to jest plik COR?

Rysunek utworzony przez wczesną wersję CorelDRAW, program do rysowania wektorów opracowany przez firmę Corel. Zawiera grafikę wektorową składającą się z ścieżek, a nie pojedynczych pikseli.

Rozszerzenie pliku ".Cor" było używane tylko przez kilka pierwszych wersji programu CorelDRAW. Nowoczesne wersje aplikacji zapisują rysunki z rozszerzeniem .CDR.

Jak otworzyć plik COR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku COR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi COR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem COR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik COR

Inne problemy z plikiem COR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem COR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami COR:

  • plik COR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku COR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik COR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik