• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku COM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem COM. Jeżeli chcesz otworzyć plik COM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku COM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Command Executable Format Microsoft

Co to jest plik COM?

Plik COM to program wykonywalny, który może być uruchamiany przez system MS-DOS i Windows. Jest zapisywany w formacie binarnym i jest podobny do pliku .EXE, ale różni się tym, że ma maksymalny rozmiar około 64 KB i nie ma nagłówka ani metadanych. Pliki COM są powszechnie używane do wykonywania zestawu instrukcji, podczas gdy pliki EXE są używane w pełni rozwiniętych programach.

Zarówno DOS, jak i Windows użyły rozszerzenia ".Com" od wielu lat, a rozszerzenie ".Com" nie powinno być mylone z nazwą domeny ".Com".

Jeśli folder zawiera zarówno pliki EXE, jak i COM o tej samej nazwie (eG, run.Exe i run.Com), wiersz polecenia systemu DOS lub Windows będzie uruchamiać plik COM, jeśli wpiszesz nazwę pliku bez rozszerzenia.

COMMAND.COM - program powłoki systemu Windows używany przez systemy DOS i Windows 95, 98 i Me. Zostało ono zastąpione cmd.Exe w późniejszych wersjach systemu Windows.

Jak otworzyć plik COM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku COM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi COM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem COM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik COM

Inne problemy z plikiem COM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem COM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami COM:

  • plik COM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku COM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik COM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik