• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CNT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CNT. Jeżeli chcesz otworzyć plik CNT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CNT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Help Contents Format Microsoft

Co to jest plik CNT?

Plik pomocy używany przez aplikacje Windows i Windows. Przechowuje tematy dla dokumentu pomocy (plik .HLP) w formacie zwykłego tekstu. Zazwyczaj zainstalowany z aplikacją, która wykorzystuje pomoc techniczną firmy Microsoft jako format dokumentacji pomocy.

Pliki CNT mogą być tworzone w programie Microsoft Help Workshop, starszym programie do tworzenia dokumentacji pomocy. Starsze dokumenty pomocy można aktualizować do nowszego formatu pomocy technicznej HTML (pliki .HHC) przy użyciu HTML Help Workshop.

Nie otwieraj nieznanych plików CNT, ponieważ istnieje znany problem związany z bezpieczeństwem, który wykorzystuje stan przepełnienia buforu, umożliwiający wykonanie złośliwego kodu na komputerze.

Jak otworzyć plik CNT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CNT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CNT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CNT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CNT

Inne problemy z plikiem CNT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CNT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CNT:

  • plik CNT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CNT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CNT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik