• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CMD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CMD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CMD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CMD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Command Script Format Microsoft

Co to jest plik CMD?

Plik wsadowy zawierający szereg poleceń wykonanych w kolejności. Wprowadzony w systemie Windows NT, ale może być uruchamiany przez systemy DOS lub Windows NT. Podobny do pliku .BAT, ale jest uruchamiany przez CMD.EXE zamiast COMMAND.COM.

Ponieważ pliki CMD są zapisywane w formacie zwykłego tekstu, można je przeglądać i edytować za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik CMD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CMD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CMD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CMD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CMD

Inne problemy z plikiem CMD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CMD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CMD:

  • plik CMD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CMD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CMD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik