• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CMA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CMA. Jeżeli chcesz otworzyć plik CMA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CMA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Applix TM1 Database Format IBM

Co to jest plik CMA?

Plik bazy danych wyeksportowany przez Cognos TM1 (dawniej Applix TM1), strategiczna aplikacja planowania biznesowego. Zapisano w prostym tekście, w formacie przecinkowym. Zawiera dane dla "kostki", która jest wielowymiarową bazą danych zawierającą informacje o wywiadach biznesowych.

Pliki CMA umożliwiają użytkownikom eksportowanie danych do użytku w innych aplikacjach, takich jak programy arkuszy kalkulacyjnych.

Jak otworzyć plik CMA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CMA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CMA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CMA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CMA

Inne problemy z plikiem CMA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CMA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CMA:

  • plik CMA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CMA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CMA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik