• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CLASS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CLASS. Jeżeli chcesz otworzyć plik CLASS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CLASS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Java Bytecode Class Format Oracle

Co to jest plik CLASS?

Plik CLASS jest skompilowanym plikiem .JAVA utworzonym przez kompilator języka Java. Zawiera kod bajtowy, który jest kodem binarnym, który jest wykonywalny podczas uruchamiania maszyny Java Virtual Machine (JVM). Pliki CLASS są zwykle pakowane do plików .JAR, które są zawarte w zmiennej środowiskowej $ CLASSPATH do wykonania.

Pliki CLASS można skompilować z plików JAVA przy użyciu polecenia javac, dołączonego do instalacji JVM. Wiele IDE języka Java, na przykład Eclipse, może kompilować pliki CLASS w locie, gdy programiści programują kod programu.

Ponieważ istnieje wiele wersji JVM (eG, 1.4, 1.5 i 1.6), niektóre pliki CLASS mogą nie być kompatybilne z niektórymi wersjami JVM. Środowisko wykonawcze Java (JRE) może uruchamiać pliki CLASS, ale nie może ich skompilować, ponieważ nie zawiera binarnego javacu.

Oracle przejęła Sun Microsystems, oryginalnych programistów w Javie. JRE i JVM są często używane jako synonimy, aby odnieść się do platformy uruchamiającej aplikacje Java.

Jak otworzyć plik CLASS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CLASS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CLASS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CLASS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CLASS

Inne problemy z plikiem CLASS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CLASS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CLASS:

  • plik CLASS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CLASS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CLASS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik