• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CHW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CHW. Jeżeli chcesz otworzyć plik CHW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CHW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Help HTML Help General Index Format Microsoft

Co to jest plik CHW?

Plik indeksu pomocy utworzony przy łączeniu wielu plików skompilowanych HTML Help (.CHM). Przechowuje połączony spis treści dla treści pomocy, a także zawiera odniesienia do każdego pliku CHM. Musi być przebudowany za każdym razem, gdy którykolwiek z cytowanych plików CHM zostanie zaktualizowany lub spis treści nie będzie prawidłowy.

Pliki CHW mogą być bardzo duże, ponieważ nie są kompresowane. Jeśli jednak użyjesz programu, takiego jak KeyCHW lub FAR grupy Helpware Group, możesz skompresować pliki CHW i znacznie zmniejszyć rozmiar pliku.

Oprogramowanie FAR umożliwia przeglądanie zawartości pliku CHW. Wybierz opcję Authoring & rarr. Pomoc do Eksploratora plików ... Z menu aplikacji wybierz plik CHW.

Jak otworzyć plik CHW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CHW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CHW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CHW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CHW

Inne problemy z plikiem CHW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CHW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CHW:

  • plik CHW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CHW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CHW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik