• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CGI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CGI. Jeżeli chcesz otworzyć plik CGI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CGI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Common Gateway Interface Script Format N/A

Co to jest plik CGI?

Plik CGI jest skryptem wykonywalnym napisanym w języku programowania Perl lub C. Zazwyczaj jest on przechowywany w folderze "cgi-bin" w katalogu witryny na serwerze internetowym i może być edytowany tylko wtedy, gdy nie jest wstępnie skompilowany.

Skrypty CGI są często używane do uruchamiania podstawowych skryptów internetowych. Przykłady obejmują wysyłanie wiadomości e-mail z formularza internetowego (zwanego również "formmail") oraz obracanie reklam w witrynie internetowej.

Jak otworzyć plik CGI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CGI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CGI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CGI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CGI

Inne problemy z plikiem CGI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CGI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CGI:

  • plik CGI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CGI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CGI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik