• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik CDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cyberspace Description Format Wolfram Research

Co to jest plik CDF?

Interaktywny dokument utworzony w formacie CDF (Computable Document Format), standard opracowany przez firmę Wolfram Research. Może zawierać interaktywne wykresy i inne materiały wizualne, oprócz tekstu statycznego i formatowania strony. Może ładować dane wizualizacji na żądanie z pliku dokumentacji.

Dokumenty CDF mogą być wykorzystywane do różnych celów, w tym prezentacji biznesowych, artykułów z czasopism i materiałów z zakresu e-learningu, takich jak podręczniki i samouczki. Format jest używany przez nauczycieli, naukowców, wydawców i innych.

Pliki CDF można otworzyć za pomocą odtwarzacza CD Wolfram Wolframa, który jest samodzielną aplikacją i wtyczką do przeglądarki WWW udostępnianą bezpłatnie przez firmę Wolfram Research. Odtwarzacz obsługuje platformy Mac, Windows, Linux i mobilne.

Jak otworzyć plik CDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CDF

Inne problemy z plikiem CDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CDF:

  • plik CDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik