• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik CBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Backup Configuration Format N/A

Co to jest plik CBK?

Plik CBK to plik konfiguracji zapasowej utworzony przez różne programy, np. InterSystems Cache i Devicescape Enterprise-Managed AP. Przechowuje kopię zapasową plików systemowych i informacji konfiguracyjnych.

Pliki CBK zazwyczaj pojawiają się wraz z nazwą pliku i datą utworzenia kopii zapasowej. Często są one wymienione według następującej konwencji:

[Nazwa kopii zapasowej] _ [yyyymmdd] _ [nnn] .Cbk z datą utworzenia [yyyymmdd], a liczbą utworzonych kopii zapasowych utworzonych w tym dniu jest [nnn]. Przykładem nazwy pliku CBK jest FullDBList_20101104_002.Cbk.

Jak otworzyć plik CBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CBK

Inne problemy z plikiem CBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CBK:

  • plik CBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik