• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CAL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CAL. Jeżeli chcesz otworzyć plik CAL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CAL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CALS Raster Image Format Autodesk

Co to jest plik CAL?

Plik utworzony przez 3ds Max, trójwymiarową aplikację do modelowania i animacji. Zawiera wartości korekty dla ułożenia bipów utworzonych w trybie Dopasowywanie Talentu. Służy do dodawania informacji o położeniu do struktury rysunku, która jest zapisywana w pliku .FIG.

Bip jest postacią z dwoma kończynami, na przykład ludzkim charakterem.

Jak otworzyć plik CAL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CAL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CAL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CAL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CAL

Inne problemy z plikiem CAL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CAL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CAL:

  • plik CAL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CAL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CAL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik