• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BZIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BZIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik BZIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BZIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bzip Compressed Archive N/A

Co to jest plik BZIP?

Archiwum plików skompresowane przez Bzip, narzędzie do kompresji plików dołączone do niektórych systemów Unix. Łączy kodowanie długością roboczą (RLE) z algorytmem kompresji Burrows-Wheeler. Wolniejszy niż kompresja .GZIP, ale kompresuje pliki więcej.

Bzip został zastąpiony przez nowszy algorytm kompresji Bzip2. Pliki Bzip2 zazwyczaj mają rozszerzenie pliku .BZ2 lub .BZIP2.

Jak otworzyć plik BZIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BZIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BZIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BZIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BZIP

Inne problemy z plikiem BZIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BZIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BZIP:

  • plik BZIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BZIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BZIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik