• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BZA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BZA. Jeżeli chcesz otworzyć plik BZA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BZA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bzip2 Compressed File Archive N/A

Co to jest plik BZA?

Plik archiwum utworzony przez IZArc, program do kompresji i dekompresji plików. Zawiera jeden lub więcej plików, które są kompresowane przy użyciu kompresji BGA, która jest niestandardowym formatem kompresji. Może być wyodrębniony do oryginalnych plików przy użyciu IZArc.

Format BGA obsługuje inną metodę archiwizacji zwaną "GZA", która korzysta z rozszerzenia .GZA utworzonego w programie IZArc.

Jak otworzyć plik BZA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BZA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BZA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BZA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BZA

Inne problemy z plikiem BZA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BZA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BZA:

  • plik BZA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BZA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BZA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik