• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BZ2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BZ2. Jeżeli chcesz otworzyć plik BZ2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BZ2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bzip2 Compressed File Archive Julian Seward

Co to jest plik BZ2?

Skompresowane archiwum utworzone przez bzip2, program kompresji plików często znaleziony w systemach Unix. W połączeniu z algorytmem kompresji Burrows-Wheeler oraz kodem run-length (RLE) dla wysokiego stopnia kompresji. Często używane do dystrybucji pakietów oprogramowania Linux.

Oprogramowanie bzip2 jest dostępne w formacie kodu źródłowego na stronie bzip2 i można je skompilować w systemach Windows.

Jak otworzyć plik BZ2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BZ2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BZ2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BZ2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BZ2

Inne problemy z plikiem BZ2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BZ2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BZ2:

  • plik BZ2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BZ2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BZ2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik