• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BOM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BOM. Jeżeli chcesz otworzyć plik BOM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BOM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Mac OS X Bill Of Materials Format Apple

Co to jest plik BOM?

Plik "Bill of Materials" (BOM) utworzony przez instalatora systemu Mac OS X. Służy do określania, które pliki mają być instalowane, aktualizowane lub usuwane podczas aktualizacji oprogramowania. Zawiera pliki, które zostały zainstalowane i informacje o każdym pliku. Mogą zawierać uprawnienia Unix, dane właściciela i grupy, rozmiar pliku, datę ostatniej modyfikacji i sumę kontrolną dla każdego pliku.

Gdy pliki BOM są tworzone, są domyślnie zapisywane w folderze / Library / Receipts / boms. Te pliki są odwoływane przez instalatora systemu Mac OS X i nie mają być otwierane przez użytkownika.

Jak otworzyć plik BOM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BOM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BOM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BOM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BOM

Inne problemy z plikiem BOM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BOM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BOM:

  • plik BOM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BOM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BOM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik