• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BLEND

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BLEND. Jeżeli chcesz otworzyć plik BLEND, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BLEND

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Blender 3D Data Format The Blender Foundation

Co to jest plik BLEND?

Projekt 3D lub animacji utworzony przy użyciu Blendera, otwartego programu do modelowania 3D. Zawiera dane siatki 3D, informacje o oświetleniu, malowanie wierzchołków, klatki kluczowe animacji, obiekty NURBS, tekstury proceduralne, układ uvmapping i dane interaktywne w czasie rzeczywistym. Może również przechowywać wiele scen w jednym pliku.

Pliki BLEND zawierają wszystkie obiekty, tekstury, dźwięki, obrazy, efekty i sceny używane w animacji. Dlatego plik BLEND jest plikiem projektu, a nie podstawowym obrazem 3D lub plikiem animacyjnym.

Jak otworzyć plik BLEND?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BLEND jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BLEND z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BLEND którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BLEND

Inne problemy z plikiem BLEND

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BLEND nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BLEND:

  • plik BLEND którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BLEND z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BLEND nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku BLEND
BLEND do 3DS