• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BIT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BIT. Jeżeli chcesz otworzyć plik BIT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BIT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Xilinx Integrated Software Environment Bitstream Format Xilinx

Co to jest plik BIT?

Plik generowany przez BitGen, program służący do generowania strumieni bitowych wymaganych przez układy Xilinx FPGA (tablice bram programowalnych w polu). Zapisano w formacie binarnym i zawiera informacje o konfiguracji układu. Służy do przesyłania danych konfiguracyjnych do urządzenia FPGA, które można wykonać za pomocą iMPACT GUI dostarczonego z oprogramowaniem Xilinx.

Pliki BIT są jednym z plików generowanych w sekwencji plików używanych do projektowania i konfigurowania układu FPGA. Na przykład plik projektu Verliog (.V) HDL można wykorzystać do wygenerowania pliku netlist .NGC, który jest następnie przekształcany w plik .NGD, a następnie z pliku NGD do pliku bitowego BIT.

Program BitGen jest dołączony do pakietu oprogramowania Xilinx ISE.

Jak otworzyć plik BIT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BIT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BIT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BIT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BIT

Inne problemy z plikiem BIT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BIT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BIT:

  • plik BIT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BIT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BIT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik