• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BIO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BIO. Jeżeli chcesz otworzyć plik BIO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BIO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OS/2 BIOS Format Autodesk

Co to jest plik BIO?

Plik utworzony przez Mudbox, grafikę 3D i aplikację rzeźbiarską. Zapisuje informacje o obrazie 3D w formacie bardziej zoptymalizowanym pod kątem przesyłania plików niż w formacie MUDbox .MUD. Umożliwia szybkie manipulowanie modelami o wysokiej rozdzielczości w oprogramowaniu.

Jak otworzyć plik BIO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BIO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BIO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BIO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BIO

Inne problemy z plikiem BIO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BIO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BIO:

  • plik BIO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BIO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BIO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik