• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BIL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BIL. Jeżeli chcesz otworzyć plik BIL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BIL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcView Band Interleaved By Line Image Format ESRI

Co to jest plik BIL?

Plik GIS utworzony w formacie BIL (binarnie przeplatanym) firmy ESRI, formacie rastrowego obrazu stosowanym do reprezentowania powierzchni i wysokości terenu. Może być georeferencjonowany przez inny plik do mapowania danych obrazu do lokalizacji rzeczywistej.

Pliki BIL mogą zapisywać zdjęcia satelitarne lub wykonane dane wysokościowe i powierzchniowe.

Pliki BIL są często dołączane do pliku .RHD, który opisuje układ i formatowanie danych rastrowych.

Jak otworzyć plik BIL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BIL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BIL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BIL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BIL

Inne problemy z plikiem BIL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BIL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BIL:

  • plik BIL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BIL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BIL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku BIL
BIL do BPWBIL do APRBIL do PNGBIL do TIFBIL do TIFF