• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BEAM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BEAM. Jeżeli chcesz otworzyć plik BEAM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BEAM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compiled Erlang Code Format Ericsson

Co to jest plik BEAM?

Plik wykonywalny wygenerowany przez kompilator Erlang, program służący do tworzenia plików BEAM z plików kodu źródłowego .ERL. Zapisany w formacie binarnym, zwany kodem bytowym i może być uruchamiany za pomocą maszyny wirtualnej Erlang (VM).

Erlang to język programowania używany do rozwijania skalowalnych systemów czasu rzeczywistego dla handlu elektronicznego, komunikacji błyskawicznej i telefonii.

Pliki BEAM są podobne do plików .CLASS w języku Java, które zawierają kod bytecki, który jest uruchamiany na Java Virtual Machine (JVM). Projekt Erjang opracował wirtualną maszynę dla Erlang, która działa w Javie. Wczytuje pliki BEAM, konwertuje je do formatu CLASS, a następnie uruchamia je za pomocą JVM.

Jak otworzyć plik BEAM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BEAM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BEAM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BEAM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BEAM

Inne problemy z plikiem BEAM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BEAM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BEAM:

  • plik BEAM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BEAM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BEAM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik