• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BCT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BCT. Jeżeli chcesz otworzyć plik BCT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BCT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Bridge Cache Format Adobe Systems

Co to jest plik BCT?

Plik BCT to plik pamięci podręcznej generowany przez program Adobe Bridge, aplikację do zarządzania plikami Adobe CreativeCloud (CC). Zawiera miniatury utworzone automatycznie przez aplikację podczas przeglądania zdjęć. Pliki BCT są używane do szybkiego dostępu do informacji podsumowania obrazu.

Pliki BCT są zapisywane razem z plikami .BC, które razem zawierają pamięć podręczną programu Adobe Bridge. Pamięć podręczna może być scentralizowana lub rozproszona, co oznacza, że ​​pliki są przechowywane w jednym miejscu lub są dystrybuowane do każdego folderu, który jest przeglądany. Użytkownicy mogą ustawić opcję buforowania w oprogramowaniu.

Pliki BCT mają nazwę Adobe Bridge Cache.Bct.

Możesz bezpiecznie usunąć pliki BCT i BC. Jednak Adobe Bridge regeneruje je przy następnym przeglądaniu zdjęć w aplikacji.

Jak otworzyć plik BCT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BCT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BCT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BCT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BCT

Inne problemy z plikiem BCT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BCT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BCT:

  • plik BCT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BCT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BCT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik