• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BCK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BCK. Jeżeli chcesz otworzyć plik BCK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BCK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VMX Backup Format HP

Co to jest plik BCK?

Plik BCK jest plikiem BaCKup VMS / VAX utworzonym w systemie VMS VAX lub VMS Alpha. Zawiera zapis zapisu pliku lub objętości plików w systemie VMS VAX lub VMS Alpha. Pliki BCK są tworzone w celu ochrony przed utratą lub uszkodzeniem danych.

VMS był systemem operacyjnym dla serwerów klasy enterprise opracowanym przez firmę Digital Equipment. Pojawiła się w nim narzędzie o nazwie BACKUP, używane do archiwizacji danych. Narzędzie BACKUP służy do tworzenia zapisów zapisanych w plikach BCK na taśmie magnetycznej lub na dysku.

System operacyjny VMS (VAX-11 / VMS, VAX / VMS) został zastąpiony przez OpenVMS.

Jak otworzyć plik BCK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BCK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BCK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BCK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BCK

Inne problemy z plikiem BCK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BCK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BCK:

  • plik BCK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BCK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BCK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik