• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BASHRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BASHRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik BASHRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BASHRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bash Shell Startup Script Configuration Format The GNU Project

Co to jest plik BASHRC?

Plik powłoki używany przez aplikacje terminalowe systemu Linux i Mac OS X. Zawiera instrukcje konfiguracji powłoki, takie jak deklaracje zmiennych środowiskowych i skrypty domyślne. Często używany do ustawiania preferencji poleceń użytkownika, jak również ścieżek dla zwykłych katalogów i plików wykonywalnych programów.

BASHRC pliki są wykonywane automatycznie, gdy użytkownik tworzy nową powłokę, która jest nieinteraktywną powłoką logowania. Innymi słowy, pliki BASHRC są uruchamiane dla każdego polecenia Bash, który wykonuje się po utworzeniu terminala. Może to być przydatne przy inicjalizacji tych samych ustawień dla osadzonych skryptów powłoki.

BASHRC różnią się od plików .BASH_PROFILE, które są uruchamiane w przypadku interaktywnych powłok logowania (gdy użytkownik wprowadza poświadczenia logowania lub otwiera nowy terminal).

Pliki BASHRC są ukryte i nie zawierają prefiksu nazwy pliku. Zawsze mają nazwę pliku .Bashrc i znajdują się w katalogu domowym użytkownika.

Jak otworzyć plik BASHRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BASHRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BASHRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BASHRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BASHRC

Inne problemy z plikiem BASHRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BASHRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BASHRC:

  • plik BASHRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BASHRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BASHRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik