• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BASH_PROFILE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BASH_PROFILE. Jeżeli chcesz otworzyć plik BASH_PROFILE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BASH_PROFILE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bash Interactive Login Shell Format The GNU Project

Co to jest plik BASH_PROFILE?

Plik powłoki używany przez programy terminalowe systemu Mac OS X i Linux. Zapewnia instrukcje instalacji środowiska powłoki, takie jak zmienne środowiskowe i domyślne skrypty. Często używany do ustawiania preferencji poleceń użytkownika, jak również ścieżek systemu plików do katalogów i programów binarnych.

Pliki BASH_PROFILE są automatycznie uruchamiane w interaktywnych powłokach logowania. Innymi słowy, są one wykonywane po zalogowaniu się użytkownika z ich poświadczeniami logowania lub gdy tworzone jest nowe okno terminala. To różni się od plików .BASHRC, które są uruchamiane tylko wtedy, gdy skrypty powłoki Bash są wykonywane w już otwartym terminalu.

Ponieważ użytkownicy często chcą uruchamiać zarówno pliki BASH_PROFILE, jak i BASHRC podczas logowania, często zawierają ten odcinek w pliku BASH_PROFILE, który zmusza plik BASHRC do uruchomienia, gdy wykonywany jest tylko plik BASH_PROFILE:

jeśli [-f ~ / .Bashrc]. Następnie . Źródło ~ / .Bashrc fi

Pliki BASH_PROFILE są ukryte w katalogu domowym użytkownika i nie zawierają prefiksu nazwy pliku. Zawsze używają nazwy pliku.Bash_profile.

Jak otworzyć plik BASH_PROFILE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BASH_PROFILE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BASH_PROFILE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BASH_PROFILE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BASH_PROFILE

Inne problemy z plikiem BASH_PROFILE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BASH_PROFILE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BASH_PROFILE:

  • plik BASH_PROFILE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BASH_PROFILE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BASH_PROFILE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik