• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AZF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AZF. Jeżeli chcesz otworzyć plik AZF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AZF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Secure Format AirZip

Co to jest plik AZF?

Zabezpieczony plik, czytany przez aplikację FileSECURE Reader. Zawiera plik przekonwertowany do formatu AZS w celu zabezpieczenia.

Niektóre przykłady rozszerzeń, które mogą być zabezpieczone przez FileSECURE to: .DOCX, .PDF, .PPT, .PNG, .BMP, .JPEG i .MP3.

Jeśli otrzymasz plik AZF, masz określone uprawnienia do tego pliku, może to być wyświetlanie, kopiowanie lub drukowanie. Czytnik FileSECURE wyłącza dowolne funkcje i narzędzia do drukowania w systemie Windows.

Aby uzyskać informacje na temat uprawnień dostępu do pliku AZF, wybierz Plik i rarr. Właściwości w menu Czytnik. Możesz także kliknąć opcję "Właściwości" na pasku zadań. Okno Permission wyświetla uprawnienia z innymi informacjami o zawartości pliku.

Jeśli masz uprawnienia Kopiuj i natywny program, który utworzył plik, plik zostanie otwarty w programie macierzystym.

Pliki AZF są takie same, jak pliki .AZS.

Jak otworzyć plik AZF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AZF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AZF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AZF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AZF

Inne problemy z plikiem AZF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AZF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AZF:

  • plik AZF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AZF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AZF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik