• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AUP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AUP. Jeżeli chcesz otworzyć plik AUP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AUP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Audacity Project Format Audacity

Co to jest plik AUP?

Plik projektu audio utworzony przez Audacity, darmowy edytor i nagrywarkę dźwięku. Zapisany w formacie XML i zawiera odniesienia do plików dźwiękowych oraz wszelkie stosowane korekty dźwięku. Służy do zapisywania prac związanych z edycją dźwięku.

Pliki AUP są zapisywane w odpowiednim folderze o nazwie myproject_data, gdzie myproject.Aup to nazwa projektu. Ten folder zapisuje małe fragmenty danych audio w zoptymalizowanym, zastrzeżonym formacie, który może zostać otwarty tylko przez program Audacity (pliki korzystają z rozszerzenia ".Au"). Po zakończeniu edycji dźwięku można wyeksportować projekt audio do wielu różnych formatów, w tym .WAV, .AIFF, .MP3, .M4A i .WMA.

Jak otworzyć plik AUP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AUP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AUP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AUP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AUP

Inne problemy z plikiem AUP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AUP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AUP:

  • plik AUP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AUP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AUP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik