• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ATR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ATR. Jeżeli chcesz otworzyć plik ATR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ATR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Atari 8-bit Disk Image Atari

Co to jest plik ATR?

Obraz dysku utworzony w systemie komputerowym Atari. Zawiera dokładną kopię 8-bitowego dysku Atari. Może to być pojedyncza lub podwójna gęstość obrazu zawierająca 720 lub 1440 sektorów.

Pliki ATR można montować na komputerze przy użyciu 8-bitowego programu emitującego komputer Atari, takiego jak PC Xformer, APE lub SIO2PC.

Jak otworzyć plik ATR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ATR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ATR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ATR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ATR

Inne problemy z plikiem ATR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ATR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ATR:

  • plik ATR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ATR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ATR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik