• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASCII

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASCII. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASCII, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASCII

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ASCII Text Characters Format N/A

Co to jest plik ASCII?

Zwykły plik tekstowy, który używa kodowania ASCII, który można otwierać i edytować za pomocą dowolnego edytora tekstu. Znacznie częściej stosuje rozszerzenia .ASC lub .TXT.

Jak otworzyć plik ASCII?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASCII jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASCII z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASCII którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASCII

Inne problemy z plikiem ASCII

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASCII nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASCII:

  • plik ASCII którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASCII z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASCII nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik