• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku APP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem APP. Jeżeli chcesz otworzyć plik APP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku APP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MAC Application Package Or Core System Service Format Apple

Co to jest plik APP?

Plik aplikacji to pakiet aplikacji działający pod kontrolą systemu Mac OS X. Pliki APP to pliki wykonywalne podobne do plików .EXE w systemie Windows i uruchamiane po dwukrotnym kliknięciu.

Ponieważ pliki APP to pakiety systemu Mac OS, można kliknąć prawym przyciskiem myszy (lub kliknąć prawym przyciskiem myszy) aplikację i wybrać opcję "Pokaż zawartość pakietu", aby wyświetlić pliki zawarte w pakiecie. Obejmują zasoby używane przez aplikację, pliki wykonywalne, listy list właściwości (.PLIST), ramy, wtyczki, ikony i inne pliki.

W systemach Windows i Linux może być wyświetlana zawartość aplikacji systemu Mac OS X tak, jakby była to folder. Program dekompresyjny, np. WinRAR, może być także w stanie wyodrębnić pliki z aplikacji Mac OS X na innych systemach operacyjnych.

Pliki w pakiecie aplikacji nie powinny być edytowane ani przenoszone, ponieważ zmiany mogą uniemożliwić prawidłowe działanie programu.

Jak otworzyć plik APP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku APP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi APP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem APP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik APP

Inne problemy z plikiem APP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem APP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami APP:

  • plik APP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku APP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik APP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik