• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AOI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AOI. Jeżeli chcesz otworzyć plik AOI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AOI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AOI Scene Format Peter Eastman

Co to jest plik AOI?

Plik obrazu 3D stworzony przez Art of Illusion, darmowy, program do modelowania 3D typu open source. Mogą zawierać obiekty 3D, tekstury, animacje i inne elementy sceny. Odwoła zewnętrzne obrazy, ale nie przechowuje ich w pliku AOI.

Pliki AOI są zapisywane w formacie binarnym rozpoznawanym przez Art of Illusion. Pliki mogą być eksportowane do formatów Wavefront (.OBJ), Povray (.POV) i VRML (.WRZ) do użytku z innymi programami do modelowania 3D.

Jak otworzyć plik AOI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AOI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AOI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AOI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AOI

Inne problemy z plikiem AOI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AOI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AOI:

  • plik AOI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AOI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AOI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik