• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ANE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ANE. Jeżeli chcesz otworzyć plik ANE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ANE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe AIR Native Extension Format Adobe Systems

Co to jest plik ANE?

Plik dewelopera używany przez środowisko Adobe AIR, składnik umożliwiający uruchamianiu HTML, JavaScript i Flash jako samodzielne aplikacje stacjonarne lub mobilne. Umożliwia wywołanie określonych funkcji systemu, takich jak drgania urządzeń, za pomocą kodu ActionScript firmy Adobe.

Rozszerzenia natywne AIR otaczają natywny kod systemu w języku ActionScript w języku Adobe. Na przykład, aby wywołać funkcje tomograficzne lub wibracyjne na urządzeniu z Androidem, plik ANE zawierałby oryginalny kod źródłowy Android napisany w języku Java, który może być uruchamiany przez wywołanie funkcji ActionScript.

Pliki ANE są również używane do grupowania bibliotek i ram z firmami zewnętrznymi w aplikacjach AIR.

Jak otworzyć plik ANE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ANE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ANE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ANE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ANE

Inne problemy z plikiem ANE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ANE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ANE:

  • plik ANE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ANE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ANE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik