• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AN. Jeżeli chcesz otworzyć plik AN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Edge Animate Project Format Adobe Systems

Co to jest plik AN?

Plik projektu utworzony przez Adobe Edge Animate, program służący do tworzenia animowanej zawartości strony internetowej. Zawiera wieloetapową linię czasu dla animowania elementów strony internetowej. Zawiera jQuery (bibliotekę JavaScript) do włączania animacji. Może być używany jako alternatywa do tworzenia stron internetowych z użyciem Flasha.

Podczas zapisywania projektu w programie Edge Animate rzeczywiście zapisujesz plik .HTML. Po wybraniu opcji zapisywania, program Edge Animate tworzy folder zawierający plik HTML. Tworzy również plik projektu AN i powiązane z nim pliki .CSS i .JS wymagane do animacji.

Pliki AN można wykorzystać do tworzenia plików szablonów .ANTMPL:

Wybierz Plik i rarr. Zapisz jako szablon ..., nadaj nazwę pliku, wybierz lokalizację zapisu i kliknij przycisk Zapisz.

Adobe Edge, poprzednik Edge Animate, używa rozszerzenia .EDGE. To rozszerzenie może być używane zamiennie z rozszerzeniem ".An". Jednak rozszerzenie ".An" jest teraz domyślne.

Od listopada 2015 r. Firma Edge Animate nie jest już aktywnie rozwijana.

Jak otworzyć plik AN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AN

Inne problemy z plikiem AN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AN:

  • plik AN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik