• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ALZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ALZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik ALZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ALZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ALZip Compressed Format ESTsoft

Co to jest plik ALZ?

Twórcy skompresowanego formatu plików opracowanego przez firmę ESTsoft. Używa algorytmu podobnego do kompresji .ZIP, ale jest zoptymalizowana do kompresji dużych archiwów. Obsługuje także samorozpakowujące się i rozszerzone archiwa.

Pliki ALZ mogą być rozpakowywane przez ALZip, który jest częścią pakietu narzędziowego ALTools PC i jest również dostępny jako samodzielny produkt.

Jak otworzyć plik ALZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ALZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ALZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ALZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ALZ

Inne problemy z plikiem ALZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ALZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ALZ:

  • plik ALZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ALZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ALZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik