• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ALR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ALR. Jeżeli chcesz otworzyć plik ALR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ALR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ADRIFT Language Resource Format Campbell Wild

Co to jest plik ALR?

Plik gry używany przez ADRIFT Runner, program służący do tworzenia gier tekstowych stworzonych przy użyciu generatora ADRIFT. Zawiera odniesienia do zmiennych i instrukcji gry i jest napisany w języku ADRIFT. Służy do skryptowania zdarzeń gier.

Pliki ALR są przechowywane w formacie zwykłego tekstu i można je edytować dowolnym edytorem tekstowym.

ADRIFT jest skrótem od "Adventure Development & Runner - Interaktywnego Zestawu Fikcyjnych".

Jak otworzyć plik ALR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ALR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ALR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ALR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ALR

Inne problemy z plikiem ALR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ALR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ALR:

  • plik ALR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ALR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ALR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik