• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ALE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ALE. Jeżeli chcesz otworzyć plik ALE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ALE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Avid Log File Format Avid Technology

Co to jest plik ALE?

Plik bazy danych filmu utworzony w formacie Avid Log Exchange (ALE). Zapisano w formacie tekstowym ASCII z ograniczoną kartą i zawiera rejestr filmów, wideo i audio. Używane w procesie przesyłania danych filmowych między systemami.

Pliki ALE przechowują zarówno schemat (kolumny bazy danych), jak i zawartość bazy filmowej. Pola przykładowe mogą obejmować identyfikatory rolki kamery, nazwy ścieżek wideo, daty wykonania, godziny rozpoczęcia i zakończenia, harmonogramy i opisy.

Jak otworzyć plik ALE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ALE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ALE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ALE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ALE

Inne problemy z plikiem ALE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ALE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ALE:

  • plik ALE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ALE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ALE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik